نقش وردپرس در طراحی سایت چیست ؟

شاید تا به امروز نام وردپرس را بسیار شنیده اید . وردپرس سیستم مدیریت محتوایی کد باز برای طراحی وبلاگ و بلاگ نویسی است ...

 

مقدمه :

این سیستم مدیریت محتوا امکانات بسیار قدرتمندی به کاربر می داد . کاربر میتوانست انواع افزونه ها و یا قالب های مختلف را روی طراحی سایت خود اعمال کند , این کار باعث شد قالب های بسیار قدرتمندی بر روی این سیستم نوشته شود که برای هر سلیقه قالب خاصی درست برای نیاز های شما پیدا شود . این سیستم که پیوسته در حال ارتقا دادن توسط خود مردم می باشد همیشه در حال پیشرفت بوده و امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربر می گذارد .

طراحی سایت در وردپرس بسیار راحت و در عین حال محدود است . این سیستم مدیریت محتوا نیاز های شما را در مقیاس کوچک و امکانات حداقل برآورده می کند اما برای طراحی سایت های بهتر شما نیاز به دانش برنامه نویسی و توسعه آن دارید . زیرا تمام امکانات برای آن نوشته نشده و طراحی سایت به صورت شحصی سازی شده برای هر کاربر عملا امکان پذیر نیست.

امکان دیگر وردپرس طراحی سایت های کاربر پسند و واکنش گراست , طراحی سایت به این صورت باعث می شود سایت شما در تمامی دستگاه هایی که به اینترنت متصل می شود تغییر کرده و به اندازه تصویر آن دستگاه در آید .

وردپرس از افزونه های بسیاری برای خرید و فروش , درست کردن انجمن ,  نوشتن و ... استفاده کرده که شما در صورت نیاز میتوانید آن هارا به راحتی دانلود کرده و استفاده نمایید . اما برخی از آن های به علت کار زیادی که روی آن ها انجام گرفته پولی بوده و در قبال مبلغ ناچیزی میتوانید آن ها را خریداری نمایید .

مثلا در طراحی سایت خود میتوانید از دو افزونه layerslider  وRevolution slider  استفاده کنید . این دو افزونه به قدری قدرتمند ساخته شدند که تقریبا در طراحی سایت شما معجزه میکنند , هر اسلایدری که در محیط وب می بینید را میتوانید با این دو افزونه بسازید .

افزونه های بسیاری برای وردپرس و به منظور های بسیاری ساخته شده اند . با این حال بهترین های آن ها با قیمت های ناچیزی ارائه می شوند . با اینکه وردپرس نرم افزاری رایگان می باشد , اما شما برای طراحی سایت خود باید محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنید. اگر در فکر یک سایت ساده و زیبا هستید وردپرس هم در طراحی سایت و هم در امکانات و کاربری به شما کمک میکند . اما برای شخصی سازی هر کدام از آن ها به یک متخصص طراحی سایت نیاز پیدا خواهید کرد چون نباید فراموش کنید که وردپرس در حال تکامل است و قبل از هر چیز یک نرم افزار بلاگ نویسی است تا یک ابزار طراحی سایت .

در آخر اگر علاقه ای به طراحی سایت با وردپرس دارید میتوانید به سایت خود وردپرس مراجعه کنید که از اسناد بسیار زیادی برای طراحی سایت و تغییر در آن استفاده می کنده که راه شما را  برای انجام این کار بسیار هموار می کند .

https:// wordpress.org/

 

عضویت در خبر نامه