نقش bootstrap در طراحی سایت چیست و برای چه کاری استفاده میشود ؟

بوت استرپ یک فریم ورک طراحی وبسایت شامل دستور های CSS , HTML , Javascript می باشد . شاید برای شما سوال باشه که فریم ورک چیست و چه کمکی در طراحی سایت می کند ...

بوت استرپ چیست ؟

  • بوت استرپ یک ابزار رایگان است که به شما کمک می کند طراحی سایت خود را به بهترین شکل و در تمامی دستگاه ها مانند موبایل و تبلت و در رزولوشن های مختلف با دانش CSS  و HTML درست کنید.

بوت استرپ چگونه در طراحی سایت به شما کمک میکند ؟

  • بوت استرپ یک فریم ورک طراحی وبسایت شامل دستور های CSS , HTML , Javascript  می باشد . شاید برای شما سوال باشه که فریم ورک چیست و چه کمکی در طراحی سایت می کند,  به طور ساده فریم ورک یک چارچوب و برنامه می باشد که باعث می شود زمان و کار بر روی پروژه سریع تر و منسجم تر تمام شود . بعضی فریم ورک ها شئ گرا می باشند و به جای توابع و دستورات از اشیاء در آن استفاده می شود .
  • فریم ورک کمک میکند که زمان نوشتن هر تابع به حداقل رسیده و با کمک اشیاء و کلاس های اماده وقت زیادی را صرف نوشتن توابع طراحی سایت خود نکنیم . بوت استرپ نیز از این امر مستثنی نیست , بوت استرپ مجموعه ای از کلاس ها و توابع از پیش نوشته شده در یک کتابخانه بزرگ می باشد و در واقع به طور ساده مانند کتابخانه ای می باشد که فرد به جای دانستن محتویات هر کتاب می تواند کتاب مورد نظر خود را فراخوانی کرده و از آن در طراحی سایت خود استفاده کند !

 

لذت طراحی سایت با بوت استرپ

یکی از بزرگترین مزیت هایی که بوت استرپ نسبت به بقیه فریم ورک ها در طراحی سایت دارد این است که طراحان حرفه ای که بر روی این فریم ورک کار کردند کلاس های آماده بسیار زیبایی را به صورت رایگان در اختیار کاربر گذاشتند که باعث می شود طراحی سایت برای کسانی که دانش کمی از HTML و CSS دارند بسیار لذت بخش بوده و طراحی های بسیار قوی ای را ارائه دهند .

بوت استرپ مزیت های زیادی در طراحی سایت دارد:

1- طراحی سایت صورت واکنشگرا و برای گوشی های موبایل و تبلت ها بهینه می کند .

2-مجموعه عظیمی از اشیاء از پیش آماده مانند دکمه ها و منو ها و جداول و فرم ها و ... را میتوانید در طراحی سایت خود استفاده کنید .

3- صرفه جویی در زمان !

4- رایگان بودن .

 

 

  • yesتیم اینترووب نیز مفتخر است که در طراحی سایت های خود از این فریم ورک قدرتمند استفاده کرده و به شما خدمات این فریم ورک قدرتمند را ارائه می دهد .
  •  
  • yesسایت W3School در این زمینه آموزش های بسیار کاربردی ای رو ارائه داده  
  •  
  • yesسایت خود bootstrap  هم به شما کمک میکنه و انواع ویدیو های آموزشی رو در اختیارتون قرار میده و خود بوت استرپ رو هم میتونین از این سایت دانلود کنین.

امیدواریم این مطلب مورد نظر و توجهتون قرار گرفته باشه

منابع :

 

عضویت در خبر نامه